Paylaş

Notebook Batarya Ömrü Uzatma ; Heryere götüreceğimiz bilgisayar olarak hayatımıza giren laptop veya diğer bir ismiyle dizüstü bilgisayarlarımız, yanlızca işte veya evde değil gittiğimiz her mekanda işlerimizi yapabilmemize olanak sunuyor. Dizüstü bilgisayarınızın size bu imkanları sunabilmesi için sadece taşınabilir olması yetmeyebiliyor. Pil Durumu ve yeterliliği bu hususta en önemli durum. Bilgisayarın pil ömrünü arttıracak 4 yolu okurlarımız için listeledik!

Kullanmadığınız Tüm Uygulamaları kapatın!

Bilgisayarınız açıkken yalnızca sizin istediğiniz işlemleri yapmaz. Genelde farkında olmadan açıp kapattığınız uygulamalar arka planda işlem yapmaya devam devam eder. Çok fazla işlem yapmasanız bile eğer piliniz çok hızlı bitiyorsa sebebi bu olabilir. Çalışan programları sık sık kontrol ederek, işe yaramayan uygulamaları kapatın.

Tasarruf moduna geçin!

Genelde her bilgisayarda pil ömrünü uzatmak için özel olarak ayarlayabileceğiniz tasarruf modu bulunur. Bu mod çoğu zaman dizüstü bilgisayarı kısıtlı kullanmanıza neden olduğu için genelimiz kullanmayı pek istemiyoruz. Bilgisayarın pil ömrünü uzatmanın 4 yöntemi Eğer bilgisayarınızı daha uzun süre açık kalmasını istiyorsanız , fişten çektiğinizde tasarruf durumunu aktif etmelisiniz. Aynı zamanda tasarruf modundaki kısıtları kendi isteğinize göre ayarlayabiliyorsunuz.

İhtiyacınız kadar özellik kullanın!

Klavyenin aydınlatmaları gibi güç ile çalışan güç harcayan özellikleri ihtiyacınız olmadığında kapatmalısınız. Bunun yanında bilgisayarınızda her vakit İnternet veya bluetooth gibi özellikler ile işiniz omayabilir. Yetiştirmeniz gereken bir makale, çizimler yada dosya aktarımı gibi internet ve bağlantı istemeyen işlemler gerçekleştireceksiniz bilgisayarınızı uçak moduna alabilirsiniz veya bu bağlantıları elle kapatmanıza fayda var.

Pilinizi tamamen bitirmeyin!

Batarya ömrünün uzun Olabilmesi için öncelikle sağlıklı çalışan bir pilinizin olması gerekiyor. Pil sağlığınızı korumak için piliniz tamamen bitirmeyin. Bilgisayarın pil ömrünü uzatmanın 4 yöntemi Bu konunun doğruluğu ve yanlışlığı ile ilgili tartışmalar sürse de bataryanızın tamamiyle tüketilmesi pil ömrüne zarar verebilmekte. Şarjınız tükenmeye yakın taşınabilir bilgisayarınızı kapatırsanız, fişe taktığınız an direk çalışmaya devam edebileceksiniz.

Sizler için Bilgisayarın pil ömrünü uzatmanın 4 yönteminden bahsettik umarım yazımız faydalı olmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here