Paylaş

Yeni Çıkan iPhone modellerinde Ücretlendirilme politikası nasıl olabilir, hangi sürüm iPhone diğerlerinden daha uygun fiyatlı olabilir sizler için araştırdık.

Söylenenlere göre iPhone’un 2018 modellerinin 3 farklı versiyondan olabileceği kesinleşmiş gibi görünmekte. Yani bildiğimiz 5.8 ekranlı versiyonu. Ve bunu takip eden 6.1 inçlik LCD kenarlı sürüm ile 6.5 inçlik OLED ekrana sahip dev bir Plus.

iPhone X
iPhone X

Konuya gelicek olursak 6.1 inçlik iPhone X’e sunulduğunda analistler. Cihazın baya rabet gören bir satış politikası sunarak sabit fiyatı olan 1000 dolarlık satış rakamını yükseltilmeyeceğini. Hatta 900 Usd gibi fiyatlara düşürülebileceğini düşünürken, bazı  düşüncelere ise bunun tam tersini söylemekten çekinmiyor.

Bu Sene Çıkacak iPhone Modeli1000 Doların Üstünde Olabilir.

UBS analistleri Steven Milunovich ve Benjamin Wilson’a göre Apple, iPhone X standart oranını bu yıl 1000 dolardan 1.100 dolara çıkaracak. Ya da, daha akıllı bir hareketle, yeni 6.1 inçlik model 900 dolarlık bir fiyasko satar, ardından 6.5 inçlik standart bir versiyon olan 1,100 $ ‘lık bir standart versiyona sahip olur. Bu yüzden Apple, 6.1 inç versiyonunda indirim yapsa bile, bu indirim iPhone Plus’ın fiyatı ateşlendirmek amacıyla bir silah olarak kullanacak gibi görünüyor. Bu Sene Çıkacak iPhone Modeli1000 Doların Üstünde Olabilir

Bahis analistleri fikrine göre, Apple’ın iPhone’un satış stratejisi temel olarak her zaman tüketicinin daha iyi bir versiyonunu talep ediyor, her yeni modeli veya sürümü bir önceki sürümden daha yüksek bir fiyata satıyor ya da hafif bir şekilde kalıcı olarak sona eriyor. Ara versiyondaki indirim, kullanıcıların gözlerindeki değeri artırma temelinde hareket etmektedir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here